Kreditai internetu: kaip jie teikiami ir kiti dažnai užduodami klausimai

Skolinimosi būdų šiandien yra tikrai nemažai, tačiau vienas populiariausių pasirinkimų – tai kreditai internetu, kuriuos teikia tikrai nemažai įvairių bendrovių. Nors tai – vienas paprasčiausių ir patogiausių skolinimosi būdų, tačiau klientams neretai kyla įvairių klausimų, susijusių su su šių kreditų teikimu. Taigi, kaip galima pasiimti kreditą, ir kokie kiti klausimai užduodami dažniausiai?

kreditai internetu

Kredito gavimo taisyklės

  • Skolintis gali tik tie asmenys, kurių finansinė istorija yra nepriekaištinga, tai yra, jei anksčiau yra tekę skolintis, labai svarbu yra tai, kad visos skolos būtų grąžintos laiku;
  • Pasiimti kreditą gali tik pilnamečiai, kurie gauna gauna reguliarias pajamas, ir skirtingų bendrovių nustatytas amžiaus cenzas gali kiek skirtis;
  • Pinigų suma, kurią gali pasiskolinti klientas, priklausys nuo to, kokios yra gaunamos pajamos – kredito suma neturėtų viršyti 40 procentų gaunamų mėnesinių pajamų.

Kaip galima gauti kreditą?

  • Iš pradžių jums reikės užsiregistruoti pasirinktos įmonės internetinėje svetainėje, ir užpildyti tam tikrus duomenis. Reikės turėti galiojanti asmens tapatybės dokumentą, nes tik tokiu atveju bus galima gauti kreditą;
  • Kitas žingsnis bus tapatybės patvirtinimas – svarbu yra tai, kad asmuo naudotųsi internetinės bankininkystės sistema, nes reikės iš savo banko sąskaitos pervesti simbolinį vieno cento mokestį. Kai būsite tai atlikę, netrukus gausite pranešimą apie sėkmingą tapatybės patvirtinimą;
  • Galiausiai galėsite pasirinkti kredito sumą ir terminą, per kurį įsipareigosite grąžinti kreditą. Beliks pateikti savo paraišką ir sulaukti atsakymo dėl jos teikimo. Jei sprendimas bus palankus jums, tokiu atveju pinigai iš karto bus pervedami į jūsų sąskaitą.

Kreditų tipai

Kreditus galima išskirti į du tipus:

  • Trumpalaikiai kreditai: paprastai jie yra teikiami kelioms savaitėms ar mėnesiui, ir visa kredito suma turi būti grąžinama atliekant vieną bankinį pavedimą;
  • Ilgalaikiai kreditai gali būti teikiami porai mėnesių ar net keleriems metams. Jei nusprendžiama pasiskolinti gana didelę pinigų sumą, tokiu atveju galite tikėtis, kad mokėjimo terminas bus pakankamai ilgas. Tokie kreditai yra grąžinami kas mėnesį pervedant numatyto dydžio pinigų sumą, kol visa skolos suma bus grąžinta.

Ar skolintis yra saugu?

Kartais klientai klausia, kodėl reikia nurodyti asmens duomenis bei informaciją apie savo darbovietę, ir visa tai yra reikalinga tam, kad būtų galima patvirtinti kliento tapatybę ir nustatyti jo mokumą. Klientams kartais kyla klausimas, ar skolintis tokiu būdu yra saugu, ir galite būti tikri, kad nėra ko baimintis – kreditus teikiančios įmonės didelį dėmesį skiria klientų duomenų apsaugai, tad duomenys negalės būti panaudoti kitais tikslais.

Ar tai nesudarys problemų ateityje?

Nors kartais yra manoma, kad kreditai internetu gali pridaryti tam tikros žalos, ir baiminamasi, kad tai neleis skolintis ateityje (imti paskolos būstui, pirkti išsimokėtinai, ir t.t.), tačiau tais atvejais, jei kreditas bus grąžintas laiku, nerimauti tikrai nereikėtų. Problemų kyla tada, jei klientas kurį laiką vėluoja grąžinti kreditą: pirmiausia yra skaičiuojami delspinigiai, o vėliau, jei asmuo nereaguoja į raginimus grąžinti skolą, duomenys gali būti perduoti skolų administravimo bazei, kas tikrai gali apsunkinti skolinimąsi ateityje. Kad taip nenutiktų, svarbu pasirūpinti, kad kreditas būtų grąžintas laiku.

Kaip galima grąžinti kreditą?

Bene paprasčiausias būdas tai padaryti – atlikti mokėjimą per elektroninės bankininkystės sistemą. Prisijunkite prie savo paskyros kreditoriaus internetinėje svetainėje, ir čia galėsite matyti, kokie yra kreditoriaus rekvizitai, ir kokius duomenys reikės nurodyti. Labai svarbu būti atidiems, ir nurodyti teisingus duomenis – tik tokiais atvejais kredito grąžinimas bus įskaitytas.

Jei vėluojate grąžinti kreditą…

Tikiu atveju geriausia atidėti mokėjimo terminą – tokią galimybę gali pasiūlyti tikrai nemažai kreditorių. Dar prieš skolindamiesi pasidomėkite, ar yra teikiama tokia galimybė, nes tai galės padėti išvengti galimų nemalonumų. Atidėti mokėjimo terminą galėsite prisijungę prie savo paskyros. Jei tokia galimybė nėra teikiama, galite susisiekti su kreditoriumi, ir pasiklausti, kaip elgtis tokiu atveju. Tikėtina, kad jums bus pasiūlyta tam tikra išeitis, ir bus leista kreditą grąžinti vėliau. Žinoma, visada reikėtų to vengti, nes už pradelstas dienas bus skaičiuojami delspinigiai. Dar prieš pildydami paraišką gerai pagalvokite, ar tikrai įstengsite skolą grąžinti laiku, ir tai leis išvengti galimų nemalonumų.