Kaip pasirenkami vestuvių fotografai ir ką jie atlieka

vestuviu fotografaiVestuvių reikšmės niekas nepaneigs. Tai šventė, kurios metu du žmonės pradeda žengti pirmuosius žingsnius kaip šeima. Natūralu, kad siekiama tobulumo. Kiekviena pasiruošimo sritis sulaukia daugybės dėmesio. Tarp maisto, dekoracijų ir renginio vedėjų įsiterpia vestuvių fotografai. Žinoma, kirba įvairiausi klausimai, ką prieš šventę su jais reikėtų aptarti.

Geras fotografas pasižymi ne tik sugebėjimu valdyti fotoaparatą. Ne mažiau svarbus dialogo su klientu užmezgimas. Jeigu neįsigilinama į žmogaus mintis, kažin koks bus rezultatas. Galima teigti, kad svarbi fotografijos specialisto savybė yra dėmesingumas. Tenka ne tik paprastai pasikalbėti su klientu, bet ir sugaudyti kiekvieną mintį, o tai padarius viską perfiltruoti ir imtis klausimų bei pasiūlymų. Taip pat abiem pusėms aktualus yra laikas. Tiek vestuvių fotografai, tiek šventei besiruošiantys asmenys rūpinasi, kada viskas prasidės ir kiek laiko truks. Šventės organizatoriai apskaičiuoja, kiek valandų fotografui teks dirbti. Jeigu vestuvių rengėjai nežino, kokia bus fotografo darbo trukmė, pasiūlymus gali padiktuoti jis pats.

Kitas žemiškas klausimas yra kaina. Vieni vestuvių fotografai ją siūlo mažesnę, kiti nori kiek didesnės sumos. Tai lemia įvairūs kriterijai. Įtakos skaičiams gali turėti tiek asmens patirtis, tiek paslaugų paketas. Beje, pastaroji mintis apie paslaugas paminėta ne veltui, kadangi visas procesas apima kur kas daugiau nei akimirkų užfiksavimą. Kai gražūs kadrai jau „sugaudyti“, laukia nuotraukų redagavimo darbas. Jeigu jų yra keli šimtai, savaime suprantama, kad tokia veikla nei per valandą, nei per dvi neatliekama. Turbūt kiekvienas sutiks, kad verčiau atsakingas fotografijų sutvarkymas negu vestuvių prisiminimų iškraipymas.

Toliau reikėtų užsiminti apie nuotraukų pateikimą. Gyvename XXI amžiuje, tad nesunku jas įkelti į USB laikmeną. Vis dėlto reikėtų pasidomėti, ką dar fotografas siūlo. Juk būtų smagu turėti ir prabangią fotoknygą su vestuvių prisiminimais, tiesa? Dar labiau intriguotų geriausių kadrų fotofilmas. Visa tai įeina į minėtas paslaugų paketo ir kainos sąvokas.

Šie keli punktai padeda lengviau atrasti tinkamą paslaugos teikėją. Kaip matoma, vestuvių fotografai įgyvendina žymiai daugiau, nei tik spragtelėjimas fotoaparatu. Savaime suprantama, jaunieji nori, kad kiekviena paslaugų dalis būtų atlikta nepriekaištingai.