Nusiteikite lengvam pafilosofavimui. Jūsų dėmesiui – tolesnės pastraipos bus skirtos laiko temai. Tikriausiai sutiksite, kad tai vienas filosofiškiausių diskursų. Tačiau pirmiausia vertėtų rekomenduoti laikrodžių parduotuvę https://atejolaikas.lt/, kurioje – daugybė aksesuarų, su kuriais valandas ir minutes valdysite punktualiau.
Skirtingas planavimo režimas
Jį skaičiuojame, apie jį filosofuojame – toks tas laikas. Yra įdomus posakis, kad laimingi laiko neskaičiuoja. Apie tai netgi dainuojama. Bet kažin ar yra nors vienas žmogus, kuris nuoširdžiai pasakytų neskaičiuojantis laiko.
Taip pat atrodo, kad skaičiavimas – tik darbo dienomis. Bet ar tikrai? Juk ir atostogaujant nenutolstama nuo šios realybės. Pavyzdžiui, kreipiamas dėmesys, nuo kelių iki kelių dirba muziejus; planuojama, kelintą eiti į paplūdimį; mąstoma, kada pietauti…
Kas be ko, tai jokiu būdu nėra bandymas parodyti atostogas iš neigiamos pusės. Tiesiog akivaizdu, kad tam tikras planavimas svarbus visuomet. Tas planavimo režimas bene visada gajus, tik truputį skirtingas. Atostogų metu nereikia taip skubėti, galvoti apie projektams ar konferencijoms skiriamą laiką.
Estetika ir vertinimas
Kalbant apie laikrodžius, minutės ir valandos siejamos su estetika. Nes rinkdamiesi naują aksesuarą skiriame nemažai dėmesio dizainui.
Sekundės taip pat siejamos su estetika, mat… kiekviena rodyklė, kiekvienas dizaino elementas – ištobulintas. Taip gamintojai stengiasi pateikti kuo aukštesnio lygio produkciją.
O kokia produkcija gali būti apibūdinama kaip aukšto lygio? Yra įvairių tai liudijančių ypatybių, bet dažniausiai žmonės vertina subjektyviai. Pavyzdžiui, jei laikrodis per kelerius metus nestokojo nei patogumo, nei patikimumo, tuomet savininkas greičiausiai sutiks turįs aukšto lygio produktą.
Skirtumai
Tęsiant lengvą filosofavimą atrandamos dvi priešpriešos – susikoncentravimas į tai, kas yra dabar, ir žvilgsnis į ateitį. Kita vertus, gal tai ir nėra visiškai priešingi dalykai, tuo labiau jie gali būti apmąstomi kartu. Elementarus pavyzdys – maisto produktų pirkimas. Galvojate, ko reikės šiandienai, ir pamąstote, ką turėtumėte įsigyti rytojui ar visai savaitei.
Aišku, pastarasis pavyzdys palyginti lengvas. Daugiau mąslumo atsiranda, kai pradedama planuoti ir svajoti apie profesiją, karjerą, apie trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus.
Pusiausvyra
O prakalbus apie karjerą pastebimos dar dvi priešpriešos – 1) daug darbo dėl geresnio rytojaus ir 2) darbas tiek dėl šiandienos, tiek dėl rytojaus. Tarkime, dirbama įtemptai, negailima pastangų, skiriama gausybė laiko, o ši rutina argumentuojama tuo, kad „po dešimties metų lengviau atsikvėpsiu, galėsiu mažiau dirbti“.
Daugelis turbūt atsakytų, kad svarbi harmonija – pusiausvyra tarp darbo ir poilsio. Ir kažin ar kas sutiktų, kad frazė „dešimt metų neatostogavau“ yra labai pozityvi. Nors darbas žmogų puošia, tačiau derėtų skirti laiko ir kitiems dalykams – mintis, kurią veikiausiai pakartotų ir sveikatos specialistai.
Darbas žmogų puošia. Darbas ne vilkas – į mišką nepabėgs. Tarp šių frazių – visiškas kontrastas. Kone praraja. Pernelyg nepasikliauti nei viena iš jų – tai, ko gero, kažkas panašaus į harmoniją.
O nepaliekant nuošalyje laiko temos pastebėtina, jog vienais atvejais pusdienis tarsi prabėga, o kitais – vos slenka. Bet kai ant riešo patinkantis laikrodis, viskas kur kas punktualiau ir pozityviau.