Buhalterinės apskaitos programa supaprastins buhalterio darbą

Įvairios verslo valdymo sistemos šiandien yra neatsiejama verslo dalis. Skirtingose sferose dirbantys verslai išbando vis naujesnes ir vis geresnes programas, kurios padeda automatizuoti procesus, taupyti laiką ir leidžia išvengti žmogiškųjų klaidų. Dažniausiai naudojamos buhalterinės apskaitos programos, kurios palengvina buhalterio darbą ir gali padėti tiksliau apskaičiuoti darbuotojų atlyginimus, laiku paruošti finansines ataskaitas ir ne tik.

Kodėl verta ieškoti programos?

Buhalterio darbe labai svarbu tikslumas. Čia taip pat labai jautriai priimamos klaidos, todėl buhalterijos darbuotojams keli labai aukšti reikalavimai. Daugybė įmonių ieško, kaip kuo daugiau procesų šiame skyriuje automatizuoti, kad būtų išvengta klaidų. Tai padaryti padeda buhalterinės apskaitos programa. Perimdamas dalį buhalterio darbų jos ne tik suteikia tikslumo skaičiavimams, bet ir leidžia darbuotojams sutaupyti laiko.

Kuo programa gali padėti?

  • Tiksliai apskaičiuoti valandas. Labai dažnai pasitaikančios klaidos skaičiuojant darbo užmokestį yra neteisingai apskaičiuotos valandos. Pasirinkus tinkamą buhalterinės apskaitos programą, ji pati skaičiuos, kiek valandų per mėnesį darbuotojas išdirbo ir tai leis tiksliau apskaičiuoti darbo užmokestį.
  • Apskaičiuoti atostoginius. Dirbant su programa, buhalteriui nereikės nuolat prisiminti, kiek metų yra išdirbęs darbuotojas, kiek atostogų dienų jam liko ir kiek jis jų gali panaudoti. Buhalterinė programa pati kaups šiuos duomenis ir taip leis išvengti klaidų skaičiuojant atostoginius.
  • Dirbs pagal naujausius teisės aktus. Kiekviena įmonė turi dirbti pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus. Jie keičiasi, tuomet keičiasi ir įvairios prievolės, mokesčių tarifus ir pan. Naudojantis sistema, nepraleisite šių pokyčių, nes programa atnaujinama pagal naujausias įstatymų redakcijas.
  • Kaups duomenis. Buhalteris gali pamiršti apie nuolatinį duomenų suvedinėjimą raštu, nes visi duomenys bus kaupiami sistemoje. Buhalterinės apskaitos programos pačios kaupia daug duomenų, tad nebereikia daug darbo atlikti ranka.
  • Apskaičiuos mokesčius. Mokesčių skaičiavimas yra labai atsakingas ir sudėtingas darbas, tačiau naudojantis programa, buhalteriui nereikės apie tai galvoti. Tai, kokius mokesčius reikia įmonei sumokėti, apskaičiuos programa.
  • Palengvins ataskaitų rengimą. Buhalterio darbas įmonėje yra ne tik atlyginimų skaičiavimas. Jis turi ir daug įvairių kitų užduočių. Pavyzdžiui, nuolat suvedinėti sąskaitas ir kitus dokumentus. Taip pat didžiulis darbas buhalteriams tenka kai reikia rengti finansines ir veiklos ataskaitas. Tačiau dirbant su buhalterinės apskaitos programa, viso to patiems daryti nereikia, nes ataskaitą programa gali parengti pati, turėdama visus reikalingus duomenis sistemoje.