Barzdaskutė – kaip išsirinkti?

barzdaskuteIšsirinkti barzdaskutę iš pažiūros gali atrodyti didelis iššūkis, juk parduotuvėje yra tiek daug jų pasirinkimo: skiriasi kainos, funkcijos, dizainas. Tačiau iš tiesų, žvelgiant iš techninės pusės yra vos dvi barzdaskučių rūšys. Su rotorinėmis galvutėmis arba su tinkleliu. Dažniausiai barzdaskutes su tinkleliu naudoja jautresnę odą turintys vyrai, tačiau kaip ir visuomet nevertėtų aklai tuo pasitikėti kartais ir tokios barzdaskutės gali netikti jei jūsų oda yra itin jautri. Geriausia prekybos vietose pasikonsultuoti, kuri barzdaskutė yra pritaikyta jautrią odą turintiems žmonėms, taip išvengsite nemalonumų.

Rotorinių galvučių barzdaskutės yra pritaikytos vyrams, kurie turi kietus ir stotus plaukus. Su šio tipo barzdaskute yra lengviau pašalinami ilgesni plaukai ir paprasčiau prieinama prie sunkiai pasiekiamų vietų. Galvutės dažniausiai būna trys, o kiekvienoje jų yra nuo vieno iki trijų peiliukų.

Barzdos skutimo mašinėlės su tinkleliu tinka tiems, kurių oda linkusi į įvairias alergijas, barzdos plaukeliai yra ploni ir minkšti. Tokio tipo barzdaskutė nuskuta švariau, nes prisiglaudžia arčiau odos. Kuo daugiau tinklelių, tuo didesnis skutimosi efektas, nuskutama barzda greičiau ir lygiau.

Tiek rotorinių galvučių barzdaskutės, tiek su tinkleliu yra skirtos drėgnam arba sausam skutimui. Priklauso nuo to, kaip mėgstate ar esate įpratę skustis. Tiesa, po tam tikro laikotarpio skutimosi peiliukai atšimpa, tuomet ne retai vyrai mašinėlę prie odos pradeda stipriau spausti, o tai gali sukelti odos sudirginimus – įpjovas ar įdrėskimus. Keisti peiliukus reikia kartą per metus, tačiau kiekvieno modelio barzdos skutimo mašinėlėms yra nustatytas skirtingas laikotarpis, po kurio peiliukai ima atšipti. Taigi šią informaciją perskaitykite naudojimo instrukcijoje.

Mašinėlių valymo būdai yra trys. Pirmasis yra po bėgančiu vandeniu, taip pat galima išvalyti su šepetėliu, o kai kurios mašinėlės turi ir automatinę išsivalymo funkciją. Jei valysite rankiniu būdu, geriausia peiliukus išvalyti bent kas antrą/ trečią skutimą.

Papildomos funkcijos barzdaskutėse yra labai įvairios. Patogu, jei barzdaskutėje galima reguliuoti peiliukų atstumą, tai padeda ne tik švariai nuskuti barzdą, bet ją ir suformuoti ar tik patrumpinti.