Augintinių laidojimas nesiskiria nuo žmonių laidojimo

Visuomet labai skaudu atsisveikinti su mylimu ir branginamu žmogumi. Taip pat ne ką mažiau sunku susitaikyti ir su savo augintinio netektimi. Tačiau, kaip bebūtų gaila, žmonės ir gyvūnai anaiptol ne visuomet yra laidojami vienodai. Trumpiau tariant, labai dažnai šeimininkai savo mirusius augintinius palaidoja bet kurioje pasirinktoje vietoje. Jei taip nesielgiame su mirusiais artimaisiais, kodėl gi turėtume elgtis kitaip, kai miršta mūsų mylimas augintinis? Kita vertus, galima pasidžiaugti, kad žmonių sąmoningumas didėja. Tai reiškia, kad vis daugiau žmonių ima suprasti, kad augintinių laidojimas niekuo nesiskiria nuo žmonių laidojimo. Jis turi vykti atsižvelgiant į visas taisykles ir nenusižengiant įstatymams. Tuo tarpu, jei augintinių laidojimas yra atliekamas ne tam skirtoje vietoje, mirusio augintinio šeimininkui gali būti pritaikyta administracinė nuobauda.

augintiniu laidojimasŽinoma, baimė sulaukti administracinės nuobaudos anaiptol neturėtų būti pagrindinis veiksnys, dėl kurio mirusių gyvūnų šeimininkai turėtų siekti savo augintinį palaidoti tinkamai. Visų pirma tinkamas augintinių laidojimas yra pagarba pačiam augintiniui. Jei mes savo gyvūną auginame daugybę metų ir rūpinamės juo lygiai taip pat, kaip ir artimu žmogumi, puikiai suprantama, kad jis nusipelno ir tinkamo palaidojimo.

Tačiau jei jūs nežinote, kaip turėtų būti visa tai tinkamai įgyvendinama ir niekuomet iki šiol jums nebuvo tekę to daryti, turbūt svarstote nuo ko reikėtų pradėti ir ko nereikėtų pamiršti. Kaip bebūtų, viskas nėra taip sudėtinga, kaip iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti. Visų pirma, pasidomėkite, kur Vilniuje yra įrengtos oficialios gyvūnų kapinės. Tuomet pagalvokite apie gyvūnui skirtą karstelį, kapo vietos kasimą ir paminklą. Jei nemanote, kad patys pajėgsite įgyvendinti visus šiuos darbus, galite kreiptis ir į gyvūnų laidojimo paslaugų teikėjus. Pastaruosius nėra sudėtinga rasti internete. Be abejo, visa tai jums gali atrodyti pakankamai neįprasta, tačiau būtina paminėti, kad gyvūnų laidojimo paslaugos pastaruoju metu yra labai populiarios vartotojų, auginančių naminius augintinius, tarpe. Todėl jei jūs nenorite visais savo mirusio augintinio laidojimo darbais pasirūpinti patys, pasidomėkite šių paslaugų teikėjais ir jų siūlomais sprendimais.